Pro zájemce o členství

Předpokládaný termín školení a zkoušek pro nové zájemce  o  státní rybářský lístek (SRL)

22. 2. 2024 od 17:30 na rybářské základně

Hradecka 163, PřeloučJak se stát rybářem

Jak se stát členem ČRS a jak začít s lovem ryb

1. Navštívit místní organizaci ČRS.

2. Podat u MO přihlášku za člena

3. Absolvovat test na přezkoušení uchazečů pro získaní kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku a přijetí za člena ČRS, který se skládá ze základních znalostí z oblasti rybářství, biologie ryb a právních předpisů upravujících lov ryb. Zkoušky na první rybářský lístek budou probíhat v uvedené termíny. Zkouška se skládá z písemného testu v českém jazyce, bez vyjímky. Žadatel proto musí rozumět českému jazyku a znát pravidla lovu ryb platná v České republice. V případě úspěšného vykonání testu má poté absolvent možnost získat státní rybářský lístek. Teprve pak mu může Česky rybářský svaz vydat povolenku za stanovené ceny.

Na základě úspěšně absolvovaného testu MO vydá:

1. Osvědčení o získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku. Na jeho základě příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností (v jehož obvodu má žadatel o vydání prvního rybářského lístku trvalý pobyt) vydá, po vyplnění žádosti a zaplacení správního poplatku, rybářský lístek.

2. Členskou legitimaci. Při jejím vydání zaplatí žadatel zápisné a členský příspěvek.

Děti do 15-ti let předkládají spolu se všemi žádostmi i souhlas oprávněného zástupce. Školení dětí probíhá většinou formou kroužků mládeže při MO, kde se jim věnují proškolení vedoucí.

Po splnění všech těchto kroků si může žadatel u své MO koupit povolenku k lovu ryb na mimopstruhové nebo pstruhové rybářské revíry.

ČRS vydává několik druhů povolenek k lovu ryb s různým rozsahem platnosti. Nejširší platnost mají celorepubliková a celosvazová povolenka, následují územní povolenky jednotlivých územních svazů ČRS a místní povolenky na konkrétní rybářské revíry.

Klikněte a můžete začít psát. Ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet.

Klikněte a můžete začít psát. Explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed.

Klikněte a můžete začít psát. Ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt.


Test na přezkoušení uchazečů pro získaní kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku a přijetí za člena ČRS